Jak przetransferować domenę do Seohost.pl?

  • Hostingi.net
  • cze 2024

Transfer domeny internetowej do Seohost.pl jest bardzo prosty i co najważniejsze bezpłatny.

Dlaczego warto przetransferować domeny (zwłaszcza .pl) akurat do Seohost?
Dlatego że w tej firmie odnowienie domen, jest jedno z najtańszych w Polsce. Przykładowo odnowienie na rok domeny z końcówką .pl w Seohost.pl, wynosi jedynie 49.45 zł brutto, co natomiast może kosztować w innych firmach nawet 150 zł, czyli trzy razy drożej. Więc po co przepłacać, najlepiej uciekać tam gdzie jest najtaniej, bo domena to domena, zawsze będzie działać tak samo niezależnie od operatora.

Uzyskanie kodu authinfo

Przed transferem domeny, w pierwszej kolejności musisz uzyskać kod autoryzujący, tzw. authinfo (czasami nazywa się to EPP). Jest to specjalny kod generowany u dostawcy domeny internetowej, pozwalający na dowolną zmianę danych domeny, m.in pozwalający na transfer domeny od dotychczasowego operatora do innego. Niestety dostęp do kodów authinfo jest różnych w firmach hostingowych. Niektóre umożliwiają automatyczny (poprzez jedno kliknięcie) dostęp do kodu, natomiast inne wymagają składania specjalnego wniosku o jego wydanie, czasami nawet wysłania wniosku papierowego (sic!). Procedury uzyskania authinfo Twojej domeny, musisz szukać u obecnego operatora lub wysłać mu zapytać jak go uzyskać. Warto pamiętać, że każdy operator domen musi Ci go wydać, gdyż to Ty jesteś pełnoprawnym właścicielem domeny

Transfer domeny

Gdy już posiadasz kod authinfo swojej domeny, możesz przystąpić do transferu domeny. Aby tego dokonać, najpierw musisz założyć konto w Seohost (kliknij tutaj) i zalogować się do panelu użytkownika. W menu wybrać zakładkę Domeny -> Transfery i następnie klikasz zielony przycisk Dodaj. Otworzy się formularz transferu domeny, który trzeba wypełnić:

W polach uzupełniasz:
Nazwa domeny – wpisujesz nazwę swojej domeny, którą chcesz transferować do Seohost.pl
Kod authinfo – kod który otrzymałeś wcześniej od starego operatora domeny
Kontakt WHOIS – dane osobowe dysponenta domeny na które ma się odbyć transfer domeny. Dane te musisz wcześniej utworzyć w zakładce Domeny -> Kontakty WHOIS w panelu użytkownika.

Gdy już masz wszystko uzupełnione klikasz Transferuj domenę (może jeszcze zapytać o DNSy domeny, ale zawsze można to ustawić później). Teraz procedura transferu została zainicjowana przez nowego rejestratora i w pierwszej kolejności w ciągu najbliższych minut przyjdzie do Ciebie mail z linkiem w który trzeba kliknąć, aby zatwierdzić transfer domeny. Jeśli nie dostałeś maila warto sprawdzić czy nie trafił do spamu. Link będzie aktywny przez 5 dni, co też warto o tym pamiętać.

Po kliknięciu w link, cała procedura przeniesienia domeny powinna z reguły potrwać kilkanaście lub góra kilkadziesiąt minut. O tym że przebiegła ona prawidłowo, zostaniesz powiadomiony odrębną wiadomością e-mail.

Warto pamiętać, że u nowego rejestratora koniec ważności domeny będzie taki sam, jak u starego, więc nic nie tracisz w związku z transferem.

Oceń zestawienie


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

{"email":"Niepoprawny adres email","url":"Zły adres strony","required":"Wypełnij wszystkie wymagane pola"}