Tani hosting – TOP5 ofert

  • Hostingi.net
  • cze 2024

Stając przed wyborem najlepszego hostingu stajesz przed bardzo trudnym zadaniem. Natłok firm oferujących serwis hostingowy jest obecnie bardzo duży.

Masz do wyboru setki a może nawet tysiące ofert oferowanych przez firmy, które próbują przyciągnąć twoją uwagę.

Jednak zanim dokonasz wyboru a może nawet zanim zaczniesz rozglądać się za najkorzystniejszą ofertą dla ciebie musisz odpowiedzieć sobie na pytanie do czego służyć będzie twoja strona.

Tani hosting – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

Rodzaj serwera. 

Najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje serwerów hostingowych:

  • Serwer współdzielony to jeden z najpopularniejszych typów hostingu. Serwer współdzielony to idealne rozwiązanie dla mniej wymagających stron, na przykład bloga czy prostej strony firmowej. Serwer współdzielony to najtańsze rozwiązanie, jednak należy pamiętać, że taki typ serwera przestanie cię zadowalać jeśli zechcesz bardziej skomplikować swoją stronę.
  • Serwer dedykowany od współdzielonego różni się przede wszystkim faktem, iż otrzymujesz na własność całą jednostkę serwera. W przypadku serwera opisanego w pierwszym punkcie z jednej jednostki korzysta kilku użytkowników. Ze względu na posiadanie całej jednostki serwerowej, serwer dedykowany pozwoli prowadzić ci na prowadzenie bardziej skomplikowanych stron. Oczywiście w przypadku tego serwera będzie wyższa niż w przypadku serwera współdzielonego. Serwer dedykowany wymaga większych umiejętność. Więc można nazwać go serwerem dla wymagających
  • Serwer VPS można określić jako kompromis pomiędzy serwerem dedykowanym a serwerem współdzielonym. Pod względem obsługi można porównać do serwera współdzielonego, ponieważ jest on prosty. Serwer VPS funkcjonuje na fizycznym serwerze razem z innymi serwerami, natomiast ze względu na to, że jest to serwer wirtualny, każdy VPS jest od siebie oddzielony dlatego pod tym względem bliżej mu do serwera dedykowanego.

Przestrzeń dyskowa

Przestrzeń dyskowa to kolejny ważny czynnik, na który powinieneś zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego hostingu. Zastanów się ile przestrzeni dyskowej potrzebujesz, w przypadku strony, która używana będzie jako sklep internetowy potrzebować będziesz więcej miejsca niż w przypadku prostego bloga. Większość platform hostingowych nawet w swoich najtańszych ofertach dają możliwość korzystania nawet z kilkudziesięciu GB pamięci.

Transfer serwera

Transfer serwera to termin określający ile treści na stronę możesz przesłać ty lub użytkownicy. W przypadku przekroczenia limitu transferu szybkość funkcjonowanie twojej strony drastycznie spadnie. Obecnie większość firm oferuję nielimitowany transfer.

Te trzy czynniki powinny pomóc ci w tym trudnym wyborze jakim jest wybór hostingu. Warto przeanalizować swoje potrzeby a wynik analizy mieć na uwadze podczas wyboru najlepszej ofert

Ranking najlepszych tanich hostingów w 2023

Numer 1 to bez wątpienia HostingerTen serwis zbiera najlepsze oceny na wielu forach internetowych czy grupach Facebook'owych.

1. Hostinger - Najtańszy Hosting

Hostinger logo

Zalety Hostinger

Tani (od 3,99 zł / m-c)

+ Najlepszy stosunek jakości do ceny

+ Auto-Instalator

+ Świetna pomoc techniczna

+ Darmowa domena

+ 30 dniowy okres próbny

+ Zniżka -90% dla Ciebie

Nasza ocena:   4.91/5

Hostinger może pochwalić się najlepszą wydajnością na rynku oraz bezpłatnym zabezpieczeniem SSL

Plany Hostingera zaczynają się od 3,99 PLN miesięcznie. To bardzo niska cena! Ponadto użytkownik w razie niezadowolenia z otrzymanej oferty do trzydziestu dni może dokonać zwrotu pieniędzy.

Warto wspomnieć, że w zestawie otrzymasz program wordpress z możliwością instalacji zaledwie jednym kliknięciem.

Hostinger

Hostinger to świetna opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stroną internetową. W ramach pakietu Hostinger możesz nauczyć się korzystania z wordpress a także poszerzyć swoją wiedzę na temat kodowania czy programowania. Dla osób nie zainteresowanych poszerzaniem wiedzy w tej dziedzinie, Hostinger oferuje pulpit nawigacyjny - „hPanel”. Jego interfejs jest przejrzysty i bardzo prosty w obsłudze co jest bardzo ważne przy codziennym korzystaniu, a jeszcze ważniejsze dla osób początkujących.

Hostinger jest jednym z dostawców usług internetowych, którzy pochwalić się mogą prędkością ładowania strony poniżej 200 ms. Gwarantowany czas działania to blisko 99.9%.

W przypadku międzynarodowych stron internetowych, Hostinger posiada serwery w USA Europie oraz Azji. Integracja z CloudFlare CDN pozwala zminimalizować czas ładowania twojej strony niezależnie od lokalizacji użytkownika!

Hostinger promocja

Patrząc na cenę ofert Hostinger chciałbym powiedzieć, że jest to oferta idealna dla osób z małym budżetem. Prawda, osoby z małym budżetem mogą cieszyć się wydajnością swojej strony. Jednak ten hosting jest idealny również dla tych bogatszych. Mimo swojej ceny ciężko znaleźć lepszy hosting.

Hostinger bez wątpienia jest najlepszą ofertą na rynku!

Przeczytaj więcej o Hostinger.pl

...lub zobacz opinie o Hostinger


2. Dhosting

dhosting logo

Zalety dHosting

Elastyczny Hosting

+ Brak ukrytych limitów

+ Szybki support

+ Wydajne serwery

+ Zniżka -10PLN dla Ciebie

Nasza ocena:   4.73/5

Dhosting to również jedna z najciekawszych ofert na rynku hostingowym. Dhosting to niewielka firma z globalnymi ambicjami, która sprosta oczekiwania dużych firm a także prywatnych użytkowników

dhosting banner

Plan jednego z najlepszych hostingów współdzielonych zaczyna się od kwoty 28 PLN brutto miesięcznie. Największym atutem dHostingu jest darmowa migracja stron oraz poczty a także certyfikat SSL wliczony w cenę każdego pakietu.

Sprawdź więcej o dHosting.pl

...lub zobacz opinie o dHosting


3. Nazwa.pl

nazwa pl

Zalety Nazwa

Hosting Cloud

+ Szybkie serwery

+ 30 dniowy okres testowy

+ Rabat -20% dla Ciebie

Nasza ocena:   4.39/5

Nazwa.pl to bez wątpienia najstarszy polski dostawca hostingowy, jego oferty znajdują się na rynku od 1997 roku. Obecnie z tego portalu korzysta blisko 500 tysięcy klientów.

Należy wspomnieć, iż Nazwa.pl to jeden z najszybciej działających dostawców hostingowych w Polsce. Wiąże się to z dosyć wysoką ceną, która wynosi 100 PLN w skali roku.

Blisko ćwierćwieczne doświadczenie na rynku sprawiło, że Nazwa.pl dużo uwagi przywiązuje kwestii bezpieczeństwa. Ich zabezpieczenia to metody na skale światową. Dla klienta oznacza to wysoki komfort działania oraz oczywiście bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo to bardzo ważny czynnik w obecnej dobie wysokiej cyfryzacji.

Doweidz się więcej o Nazwa.pl

...lub przeczytaj recenzję Nazwa.

Zestawienie TOP10 Tanich Hostingów

Poniżej tabelka z najtańszymi hostingami. Pod każdym logo wypisane są nazwy najtańszych pakietów hostingowych w danej firmie. 

Następnie cena i wymieniliśmy najważniejsze parametry techniczne serwerów na które powinniśmy zwrócić uwagę - pojemność konta oraz transfer.

Kolejnym atrybutem jest darmowy certyfikat SSL, który czasami jest oferowany wraz z hostingiem.

Ostatnim ważnym elementem, na który zwróciliśmy uwagę jest backup, czyli kopie zapasowe, które wykonywane są automatycznie przez hostingodawców. Warto zwrócić uwagę, jak długo są one przechowywane.

Hosting (pakiet)

cena

pojemność/ transfer

darmowy ssl

kopie zapasowe

Oferta

Hostinger

Single

47,88 zł

Nr. 1 cena/jakość

30 GB / 100 GB

7 dni

dhosting

EWH

240 zł

od 50 GB / ∞

24h

nazwa

Start

100 zł

100 GB / ∞

24h

seohost

NVMe H1

47 zł

2 GB / ∞

7 dni

lh

Orange

100 zł

5 GB / ∞

x

14 dni

Informacja: Abonament na cały rok

∞ - znaczkiem nieskończoności oznaczona jest opcja - bez limitu

Generalnie w powyższym zestawieniu, zajdziesz hostingi dla mało wymagających skryptów i stron internetowych.

Jeśli tworzysz portal z dużą ilością plików (np. zdjęć), to warto zastanowić się nad wyborem wyższych pakietów hostingowych.

Większość firm hostingowych posiada najczęściej kilka zróżnicowanych opcji abonamentowych.

Po więcej informacji zachęcam kliknąć w logo danej firmy hostingowej i zapoznać się z jej szczegółową ofertą.

Tani Hosting - Podsumowanie

Mam nadzieję, że dostarczyłem ci odpowiednią ilość informacji, które pozwolą ci wybrać najlepszą ofertę dla ciebie.

Ja osobiście gorąco polecam Hostinger jeden z najtańszych i jednocześnie najlepszych dostawców hostingowych w Polsce (to bardzo rzadkie powiązanie). Ceny zaczynają się od 3,99zł / miesiąc.

A teraz wybierz odpowiedni hosting i baw się dobrze tworząc swoją stronę internetową.

{"email":"Niepoprawny adres email","url":"Zły adres strony","required":"Wypełnij wszystkie wymagane pola"}