Co to jest DirectAdmin?

  • Hostingi.net
  • lis 2023

DirectAdmin jest systemem serwerowym stworzonym przez kanadyjską firmę JBMC Software. Dzięki niemu możemy w prosty sposób zarządzać swoim hostingiem.

DirectAdmin jest systemem, który działa pod systemami Linuksowymi, które stanowią olbrzymią większość, jeśli chodzi o serwery hostingowe. Dzięki niemu w łatwy sposób webmasterzy mogą konfigurować zasoby hostingowe np. dodawać subdomeny, katalogi na serwerze, bazy danych, CRON itd.

W DirectAdmin można takie rzeczy zrobić za pomocą kilku kliknięć. Jeśli chciałoby się to zrobić w gołym Linuksie trwałoby to dużo dłużej, a do tego potrzeba by specjalistycznej wiedzy z dziedziny administracji w Linuksie (znajomość poleceń w konsoli) i aplikacji serwerowych typu Apache czy MySQL.

Tak wygląda panel zarządzania w DirectAdmin:

Jak widać w panelu DirectAdmin można sprawdzić statystyki zużycia serwera, założyć skrzynkę mailową, czy użyć gotowego autoinstalatora aplikacji webowej. Oczywiście możliwości systemu, mogą się różnić u każdego z hostingodawców.

Polskie firmy hostingowe, które posiadają panel administracyjny DirectAdmin:

– Seohost.pl
– HostingHouse.pl

DirectAdmin jest obok innego systemu (cPanelu) jednym z najpopularniejszych systemów do zarządzania webserwerem, którego używają firmy hostingowe. Jest dołączany w cenie hostingu, mimo iż sama licencja na system jest płatna.

Oceń zestawienie
Tagi


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

{"email":"Niepoprawny adres email","url":"Zły adres strony","required":"Wypełnij wszystkie wymagane pola"}